Bory Tucholskie to ogromny kompleks borów sosnowych, w których znajdują się cztery parki krajobrazowe oraz liczne rezerwaty. Dzięki temu noclegi w Borach Tucholskich są często poszukiwane przez turystów, pragnących spędzić urlop na łonie natury.

Agroturystyka Stare Dworzysko w Linówku w Borach Tucholskich to dobra opcja, by odpocząć wśród zieleni, ale również zapoznać się z historią i obyczajami, panującymi w regionie. Osiągnąć to można jedynie dzięki towarzyszeniu miejscowym w codziennym życiu - obserwowaniu gospodarstwa i jedzeniu posiłków wraz z jego mieszkańcami. Bory Tucholskie są doskonałą okazją zarówno do podziwiania flory i fauny licznych rezerwatów, jak i błogiego, leniwego odpoczynku wśród zieleni. Warto zarezerwować tego typu urlop wcześniej, gdyż obecnie mieszkańcy dużych miast często wybierają urlop na wsi.

"Stare Dworzysko" to gospodarstwo leżące na skraju wsi, na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu rezerwatu Zdrójno. Między trzema jeziorami Dużym Trzciannem, Małym Trzciannem i Trzcionkiem, z dala od często uczęszczanych dróg. Tereny te słyną z nieskazitelnie czystego powietrza, krystalicznie czystej wody, przepastnych lasów jesienią pełnych grzybów oraz rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Gospodarstwo składa się z dwóch obiektów - domu gospodarzy oraz domu gościnnego.

Nad jeziorem Duże Trzcianno (450m) znajduje się strzeżona plaża z pomostami dla gości, placem zabaw dla dzieci oraz węzeł sanitarny, boiskiem do gier sportowych.